Այսօր՝ մարտի 27-ին, Ախալքալաքի մունիցիպալիտետի Սուլդա գյուղում տեղի ունեցավ տեղեկատվական հանդիպում կապված դպրոցի շինարարության հետ: Հանրակրթական դպրոցի նոր շենքը լինելու է ժամանակակից չափորոշիչներին համապատասխան, նախատեսված շուրջ 180 աշակերտի համար:
Թբիլիսիից ժամանել էին Վրաստանի մունիցիպալիտետի զարգացման հիմնադրամի, ինչպես նաև կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության ներկայացուցիչնները:
«Սուլդայի հանրային դպրոցի շինարարության հետ կապված տեղեկատվական հանդիպում ենք անցկացնում, որպեսզի բնակիչները տեղեկացված լինեն։ Ծրագիրն իրականացվում է Վրաստանի մունիցիպալիտետի զարգացման հիմնադրամի և համաշխարային բանկի աջակցությամբ», – ասաց կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության ներկայացուցիչ Նինիկո Իսակաձեն:
IMG_2385
Հանդիպմանը ներկա էին գյուղի բնակիչները, Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավոր Սամվել Մանուկյանը, քաղաքապետ Մելքոն Մակարյանը և կրթական ռեսուրս կենտրոնի ղեկավար Թերեզա Չիվչյանը:
Հանդիպման ավարտին բնակիչներն իրենց հարցերը հղեցին պատասխանատու անձանց և ստացան իրենց հարցերի պատասխանները: