Վրաստանի Ազգային բանկի տվյալներով՝ 2026 թվականի հունվարին երկրի կողմից ստացված դրամական փոխանցումների ծավալը կազմել է 282.64 միլիոն ԱՄՆ դոլար (761.9 միլիոն լարի), ինչը 16.6%-ով (40.2 միլիոն ԱՄՆ դոլարով) ավելի է, քան 2025 թվականի հունվարի նույն ժամանակահատվածում։
Վրաստանի Ազգային բանկի կողմից այսօր հրապարակված վիճակագրության համաձայն՝ հունվարին դրամական փոխանցումների ամենամեծ մասնաբաժինը ստացվել է Եվրամիության երկրներից՝ 45.4%, որը համարժեք է 128.4 միլիոն դոլարի, տարեկան աճի տեմպը կազմել է 17.5%: ԵՄ երկրներից դրամական փոխանցումների ծավալով առանձնանում են Իտալիան, Գերմանիան և Հունաստանը:
Միևնույն ժամանակ, ԱՄՆ-ից և Իսրայելից դրամական փոխանցումների աճի միտումը շարունակվում է։ Մասնավորապես, հունվարին ԱՄՆ-ից դրամական փոխանցումների ծավալը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ կազմել է 10.0%, իսկ Իսրայելից՝ 15.7%։ Դրամական փոխանցումների ծավալները կազմել են համապատասխանաբար 52.0 միլիոն դոլար և 24.7 միլիոն դոլար։
2026 թվականի հունվարին Վրաստանից արտասահման է ուղարկվել 31.2 միլիոն ԱՄՆ դոլար (84.0 միլիոն լարի), ինչը 10.2%-ով ավելի է, քան 2025 թվականի հունվարին (28.3 միլիոն ԱՄՆ դոլար):