Շրջակա միջավայրի ազգային գործակալությունը հրապարակում է տեղեկատվություն Վրաստանում փետրվարի 18-19-ը սպասվող եղանակի մասին։
«Փետրվարի 18-ի օրվա ավարտից մինչև փետրվարի 19-ի ավարտը Վրաստանում սպասվում են տեղումներ անձրևի տեսքով, որոշ վայրերում՝ ուժեղ, ուժեղ քամին կփչի արեւմտյան ուղղությամբ և ծովում 4-6 բալ ուժգնությամբ փոթորիկ։
Երկրի բարձր լեռնային շրջաններում սպասվում է ձյուն, որոշ վայրերում՝ ուժեղ, մառախուղ, ձնաբուք և ձնահոսքի վտանգ։
Ձյան առատ տեղումների, ձնաբուքի, տեսանելիության վատթարացման, մերկասառույցի և ձնահոսքի վտանգի պատճառով ճանապարհների որոշակի հատվածներում կարող է սահմանափակվել երթևեկությունը։
Սպասվող առատ տեղումները կարող են հանգեցնել Վրաստանի գետերի ջրի մակարդակի զգալի բարձրացման, Արևմտյան Վրաստանի փոքր գետերի վրա հեղեղումների, ինչպես նաև բլրոտ և լեռնային գոտիներում սողանքային-ավազային փոթորիկների գործընթացների սկսման և ակտիվացման (վտանգի մակարդակ՝ միջին)», – ասվում է Շրջակա միջավայրի ազգային գործակալության հայտարարության մեջ։