Խորհրդարանի մոտ տեղի ունեցած հանրահավաքում մի քանի մարդ է ձերբակալվել։ Ձերբակալվածների թվում է նաև «Դրոայի» ղեկավար Էլենե Խոշտարիան, ով, ըստ ՆԳՆ-ի, վարչական կալանքի է ենթարկվել։
Ցուցարարները փորձել են փակել ճանապարհը, սակայն դեպքի վայրում մոբիլիզացված ոստիկանները խանգարել են նրանց դա անել։
Ավելի վաղ խորհրդարանի մոտ տեղի ունեցած ցույցի ժամանակ իրավապահները վարչական կարգով բերման էին ենթարկել երկու անձի։
Խորհրդարանի մոտ բողոքի ակցիան սկսվել է կեսօրին, մինչ օրենսդիր մարմնում ընթանում էր խորհրդարանական քննչական հանձնաժողովի նիստը։ Ինչպես հայտարարեցին բողոքի ակցիայի մասնակիցները, խորհրդարանի քննչական հանձնաժողովը դատում է վրացական բանակին, և իրենք չեն կարող դա ընդունել։
Վրաստանի խորհրդարանում ընթանում էր «2003-2012 թվականներին ռեժիմի և նրա քաղաքական պաշտոնյաների գործունեությունը հետաքննող ժամանակավոր քննչական հանձնաժողովի» նիստը։ Հանձնաժողովի նախագահը «Վրացական երազանք»-ի անդամ Թեա Ծուլուկիանին է։ Քննչական հանձնաժողովի երեկվա նիստում հարցաքննվել են 2008 թվականին Վրաստանի զինված ուժերի միացյալ շտաբի խաղաղապահ գործողությունների շտաբի ղեկավար Մամուկա Ղուրաշվիլին և 2004-2006 թվականներին պետնախարար Գոգա Խաինդրավան։ Հարցաքննվել է նաև խորհրդարանի առաջին փոխխոսնակ Գիա Վոլսկին, ով 2004-2006 թվականներին զբաղեցրել է Վրաստանի պետնախարարի տեղակալի պաշտոնը։