Վրաստանի բյուջեից 10 հազար դոլարին համարժեք լարի կհատկացվի պակաս զարգացած երկրներին օգնելու համար։ Իրակլի Կոբախիձեի համապատասխան հրամանն արդեն հրապարակվել է կառավարության կայքում։
Ինչպես երևում է փաստաթղթից, Կոբախիձեն համաձայնություն է տվել այդ գումարը հատկացնել արտաքին գործերի նախարարությանը՝ օգնելու մի շարք երկրների՝ ապահովելու իրենց մասնակցությունը ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների խորհրդի աշխատանքներին։
«Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը թույլատրում է, Վրաստանի անունից կամավոր ներդրում կատարելու նպատակով,  10,000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք լարի ուղղորդել կամավոր հիմնադրամին, որը սահմանված է «Վրաստանի 2025 թվականի պետական ​​բյուջեի մասին» Վրաստանի օրենքով՝ ՄԱԿ-ի Մարդու իրավունքների խորհրդի աշխատանքներին թույլ զարգացած երկրների և փոքր կղզի զարգացող երկրների ներկայացուցիչների մասնակցությունն ապահովելու համար», – ասվում է հրամանում։