2024 թվականին Ախալքալաքի մունիցիպալիտետում ենթակառուցվածքային և այլ աշխատանքների համար տարածաշրջանային հիմնադրամից և տեղական բյուջեից ծախսվել է 24 409 826 լարի։ Տարածաշրջանային հիմնադրամի բաժինը կազմում է 13 775 784 լարի, իսկ տեղական բյուջեինը՝ 10 634 042 լարի։
Ըստ Ախալքալաքի մունիցիպալիտետի քաղաքապետարանի ենթակառուցվածքների, ճարտարապետության և շինարարության ծառայության տեղեկությունների, 2024 թվականին իրականացվել է 63 ծրագիր, որոնց ընդհանուր արժեքը կազմում է 24 409 826 լարի։ Իրականացված աշխատանքներից 55 -ը ֆինանսավորվել է տեղական բյուջեից, ընդհանուրը 10 634 042 լարիի չափով, իսկ 8 աշխատանք, որոնց արժեքը կազմում է 13 775 784 լարի, ֆինանսավորվել է տարածաշրջանային հիմնադրամից։ Դրանք հիմնականում ճանապարհաշինական աշխատանքներ են։
Տեղական բյուջեի և տարածաշրջանային հիմնադրամի միջոցներով Ախալքալաքի մունիցիպալիտետում կառուցվել և վերականգնվել են՝
Ի սկզբանե հրապարակված նյութը փոփոխության է ենթարկվել, մասնավորապես ավարտված նախագծերի անվանումներով բաժինը կրճատվել է, քանի որ որոշ աշխատանքներ չեն ավարտվել, այլ կատարվել են որոշակի տոկոսով, ինչը նշված է քաղաքապետարանի տեղեկատվության մեջ։ Jnews-ը փոփոխությունները կատարել է, որպեսզի չշփոթեցնի իր ընթերցողներին տոկոսների ճշտմամբ։