Վրաստանի խորհրդարանը մտադիր է հեռարձակողների նկատմամբ կիրառվող սահմանափակումները տարածել առցանց լրատվամիջոցների և սոցիալական ցանցերի վրա։
Նախաձեռնության մասին ոլորտային տնտեսության և տնտեսական քաղաքականության հանձնաժողովի նիստում խոսել է նույն կուսակցության անդամ Արչիլ Գորդուլաձեն։
«Ինտերնետ մեդիա ծառայություններ մատուցող է համարվում հեռարձակող կամ այլ անձ, որը պետական ​​լեզվով զանգվածային տեղեկատվություն տրամադրելու նպատակով բացառապես տիրապետում է կամ համատեղ օգտագործում է ինտերնետ տիրույթը և ինտերնետ հոսթինգը։ Սա այն բովանդակությունն է, որն ավելի ճշգրիտ սահմանումով կներկայացվի երկրորդ լսումների ձևաչափով», — ասել է Գորդուլաձեն։
Նա նաև նշել է, որ այդ կարգավորումները վերաբերում են նաև սոցիալական մեդիայի այն էջերին, որոնք գոյություն ունեն տարբեր հարթակներում։
«Առաջարկվող օրինագիծը կսահմանի, թե ինչ է ինտերնետ ծառայությունը և կօգտագործվի ինտերնետ ծառայության սահմանումը, ըստ որի՝ ինտերնետ ծառայություններ մատուցողը Վրաստանի պետական ​​լեզվով տեղեկատվությունը կտեղադրի նշանակված ինտերնետային տիրույթում կամ ինտերնետ հոսթինգի միջոցով, նաև իր սեփական հավելվածում կամ երրորդ կողմի տեղեկատվության փոխանակման հարթակում, ներառյալ սոցիալական ցանցերը»: