Վրաստանի ռեգբիի հավաքականը Թբիլիսիում ընթացող ռեգբիի Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչում հաղթեց Իսպանիայի հավաքականին և տասնյոթերորդ անգամ (ութերորդն անընդմեջ) նվաճեց չեմպիոնական տիտղոսը։
Վրաստան – Իսպանիա 46:28, Լելոներ՝ Կարկաձե (3), Տաբուցաձե (3), Աբուլաձե, Լոբժանիձե: Տուգանային՝ Պապունաշվիլի (2), Նինիաշվիլի
Իսպանիայի հավաքականն առաջին խաղակեսում կարողացավ քիչ թե շատ դիմակայել Վրաստանի հավաքականին։ Մեկնարկային րոպեներին վրացի ռեգբիստները դժվարությամբ գտան իրենց սեփական խաղը, ինչից օգտվեցին իսպանացիները և մի պահ առաջ անցան 13:5 հաշվով, սակայն մեր մարզիկները կարողացան մոբիլիզացվել առաջին խաղակեսում և մինչև խաղակեսի վերջը երեք փորձ կատարեցին և առաջին խաղակեսը հաղթեցին 17:16 հաշվով:
Վրաստանի հավաքականը երկրորդ խաղակեսում ավելի լավ խաղաց՝ մրցակիցներից Վանո Կարկաձեն և Ակակի Տաբուցաձեն կատարեցին հեթ-տրիկ, իսկ Ակակին դրեց իր 50-րդ լելոն միջազգային կարիերայում (51 խաղում) և բարձրացավ վեցերորդ տեղը աշխարհի լավագույն ռմբարկուների տասնյակում։ Բեքա Գորգաձեն իր 50-րդ հանդիպումն անցկացրեց Վրաստանի հավաքականի կազմում, իսկ Սանդրո Թոդուան՝ 120-րդ հանդիպումն ազգային հավաքականում և 3 հանդիպում է մնացել բոլոր ժամանակների ռեկորդակիր դառնալուն։
Ի վերջո, Վրաստանը հաղթեց 46:28 հաշվով և տասնյոթերորդ անգամ (ութերորդ անընդմեջ) դարձավ ռեգբի Եվրոպայի չեմպիոն: