Երեկ՝ հունվարի 29-ին, Ախալքալաքի մեծահասակներիի կրթության կենտրոնում կայացավ տեղեկատվական հանդիպում, որտեղ քննարկվեց աշխատանքային միգրացիան, մասնավորապես՝ օրինական ճանապարհով Գերմանիա մուտք գործելը և աշխատելը։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվեցին այնպիսի կարևոր հարցեր, ինչպիսին է օրինակ՝ օրինական ճանապարհով աշխատանքի անցնելը Եվրամիության անդամ երկրներում և ապաստան գտնելը։
«Հետքրքրությամբ քննարկեցինք Վրաստանի պետական ծրագիրը՝ օրինական ճանապարհով Գերմանիայում սեզոնային աշխատանքներ կատարելու մասին», – ասում է  Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության Վրաստանի առաքելության ներկայացուցիչ Նինո Խունձակիշվիլին։
Հանդիպմանը ներկա էին 10-ից ավելի մարդ։ Նրանք տվեցին իրենց հուզող հարցերը, դրանք հիմանականում վերաբերվում էին աշխատանքի բարդությանը, անհրաժեշտ թղթաբանությանը, ապրելատեղիին, ապահովագրությանը և այլն։
Ծրագրի դրական և բացասական կողմերի մասին խոսելիս մասնակիցներն արտահայտեցին իրենց կարծիքը, քննարկեցին և գնահատեցին այն։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեց, թե ո՞վքեր կարող են դիմել ծրագրին և ի՞նչ պահանջների պետք է համապատասխանի դիմողը։ Դիմողը պետք է լինի՝