Նախորդ տարի՝ 2024 թվականին, պատժամիջոցներից, տուգանքներից ու տույժերից բյուջե է մուտքագրվել 384 636 890 լարի, ինչը ռեկորդային ցուցանիշ է։
Վրաստանի համախմբված բյուջեի եկամուտների վերաբերյալ տվյալները (առանց համախմբման) Պետական գանձապետարանի կայքում հրապարակվում են 2005 թվականից։ Պատժամիջոցների ճանապարհով բյուջե մուտքագրված միջոցների ամենամեծ ծավալը եղել է անցյալ տարի։
Համեմատության համար նշենք, որ տարեկան կտրվածքով 21 610 651 լարիով ավել է մուտքագրվել բյուջե տուգանքներից և տույժերից։ Մասնավորապես, եթե 2024 թվականի բյուջեով նախատեսված էր 384 636 890 լարի, ապա 2023 թվականին այս ցուցանիշը կազմել է 363 026 239 լարի։
Բացի այդ, նախորդ տարի պատժամիջոցներից, տուգանքներից ու տույժերից պետբյուջե է մուտքագրվել 171 226 280 լարի, իսկ տարածքային միավորների բյուջեներ՝ 213 410 610 լարի։
Սրա հետ մեկտեղ, Պետական գանձապետարանի տվյալներով, անցյալ տարի Վրաստանի համախմբված բյուջեի ընդհանուր եկամուտները կազմել են 33 934 617 733 լարի, իսկ եկամուտները՝ 27 445 991 899 լարի։