Ստեղծվել է վրացական ընկերությունների տվյալների բազա, որոնք ի նշան բողոքի հրաժարվել են մասնակցել Թբիլիսիի քաղաքապետարանի ամանորյա տոնավաճառին։ Նախաձեռնության կարգախոսն է՝ «Ձեռնարկատերերը եվրոպական նոր տարվա համար». Այս մասին գրում է sovanews.tv-ն։
Սա Վրաստանի փոքր բիզնեսի ներկայացուցիչների արտադրանքն է, ովքեր արտահայտել են իրենց քաղաքացիական դիրքորոշումը՝ բողոք Վրաստանի կառավարության որոշման դեմ՝ օրակարգից հանելու մինչև 2028 թվականի վերջ երկրի եվրաինտեգրման շուրջ բանակցություններ սկսելու հարցը։
Այժմ happyeuyear առցանց հարթակից կարող եք ձեռք բերել ամանորյա նվերներ՝ մանկական խաղալիքներ, զարդեր, տեքստիլ ապրանքներ, հագուստ, հիգիենայի միջոցներ, պայուսակներ, մատուցման համար իրեր, դեկոր և այլն։
Նշենք, որ ամեն տարի Օրբելիանիի հրապարակում՝ Ամանորի գիշերը, կառուցվում է ամանորյա գյուղ՝ մի վայր, որտեղ վրացական բոլոր ընկերությունները, փոքր բիզնեսը ներկայացնում են իրենց արտադրանքը երկրի քաղաքացիներին և զբոսաշրջիկներին։
Այսպիսով, նոյեմբերի 28-ից շարունակվող հանրահավաքների ֆոնին բազմաթիվ ընկերություններ բողոք են հայտնել Թբիլիսիի քաղաքապետարանի նախագծերին միանալու դեմ։ Բացի այդ, ավելի քան 400 վրացական բիզնես ընկերություններ ընդհանրապես հանդես են եկել դեմ իշխանությունների որոշմանը։